Általános
Ultrahangos hidegpárásító

Bár hangyával még valamivel gyakrabban találkozunk a hétköznapokban, manapság a legelterjedtebb párásító az ultrahangos párásító. Nem ok nélkül vált ennyire népszerűvé.
Miért vált be ilyen sok helyen az ultrahangos hidegpárásító?
- Ez a jelenleg létező leghatékonyabb megoldás a szoba levegőjének párásítására.
Alig használ fel energiát (ellentétben például a melegpárásítókkal), ennek ellenére akár 4-5 dl vizet is a légtérbe tud juttatni egy óra alatt. Lefekvés előtt 1-2 órával bekapcsolva egész éjszakára kellemesen párás környeztet teremt, ezért biztosan nem fogunk kiszáradt nyálkahártyákkal, vízért kapkodva ébredni az éjszaka közepén. - Az ultrahangot az emberi fül nem képes meghallani, így a készülék egyáltalán nem hangos. A helikopter-leszállópályák hangulatát is nyugodtan elfelejthetjük, hiszen egy hidegpárásítóban mindössze egy apró ventilátor dolgozik.
- Az elektronikus szabályozásának köszönhetően páraszint pontosan beállítható. A készülik szükség szerint kapcsol ki és be, attól függően, hogy a mért páratartalom nő vagy csökken.
- Egyes típusokkal Salvus gyógyvíz inhalálása is lehetséges, ami tovább fokozza az egészségügyi előnyöket.
Hogyan működik?
Az ultrahangos hidegpárásító egy nagyon magas frekvencián (ultrahang) rezgő lapka porlasztja a tartályban lévő vizet finom, alig néhány mikronos köddé. Az így keletkezett permet oszlik azután szét a helyiség levegőjében. Fontos, hogy a köd kellőképpen finom legyen, a gyenge minőségű párásítók eláztathatják a bútorokat.
Ha a páratartalom eléri a beállított szintet vagy elfogy a tartályba bekészített víz, a párásító automatikusan kikapcsol, így teljes biztonsággal használható.